Mikrotik Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+IN, 800 MHz CPU, 512MB RAM, 24xG-LAN, 2xSFP+ cage, RouterOS L5 or SwitchOS (dual boot), desktop kućište, PSU
Proizvođač: MikroTik
Šifra: 1345066
Kataloški broj: CRS326-24G-2S+IN
Jamstvo: 12
Raspoloživost: Dobavljivo (Dobavljivo)
isporuka 4-7 radnih dana
Načini plaćanja online
Popust 10%
Transakcijski račun
Popust 9%
MasterCard, Visa, Kriptovalute
Popust 8%
Maestro
Popust 6%
Union, PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 5%
Diners, ZABA Master/Visa 2-6 rata, ERSTE Master/Visa/Maestro 2-6 rata
Popust 4%
Diners 2-12 rata, PBZ Visa Inspire/Maestro 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ZABA Master/Visa 7-12 rata
Popust 2%
Načini plaćanja u trgovini
Popust 10%
Novčanice
Popust 9%
Maestro, MasterCard, Visa
Popust 7%
PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 6%
RBA Master/Visa 2-12 rata
Popust 5%
Popust 4%
ZABA Master/Visa 7-12 rata, Diners 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ERSTE Maestro/Visa/Master 9-12 rata
Popust 2%
Odabrali ste prikaz cijena za gotovinsko plaćanje - prikaži MPC
- A home network setup doesnt have to be a compromise
- SFP+ cage supports both 1.25G SFP and 10G SFP+ modules
Specifications
- Architecture: ARM 32bit
- CPU: 98DX3236
- CPU core count: 1
- CPU nominal frequency: 800 MHz
- Dimensions: 285×144×44 mm
- License level: 5
- Operating System: RouterOS / SwitchOS
- Size of RAM: 512 MB
- Storage size: 16 MB
- Storage type: FLASH
- Tested ambient temperature: -40C to 60C
POWERING
- PoE in: Passive PoE
- PoE in input Voltage: 10-30 V
- Number of DC inputs: 2 (PoE-IN, DC jack)
- DC jack input Voltage: 10-30 V
- Max power consumption: 21 W
- FAN count: Passive
ETHERNET
- 10/100/1000 Ethernet ports: 24
FIBER
- SFP+ ports: 2
PERIPHERALS
- Serial port: RJ45
CERTIFICATIONS & APPROVALS
- Certification: CE, EAC, ROHS
INCLUDED PARTS
- 24V/1.2A power adapter
Kliknite za više informacija o proizvodu
Osnovne karakteristike
Bežični standard: nema WiFi
WiFi mesh: Ne
3G/4G/5G: Ne
Za odabrani proizvod nije unesen niti jedan komentar.
Mikrotik Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+IN, 800 MHz CPU, 512MB RAM, 24xG-LAN, 2xSFP+ cage, RouterOS L5 or SwitchOS (dual boot), desktop kućište, PSU Mikrotik Cloud Router Switch CRS326-24G-2S+IN, 800 MHz CPU, 512MB RAM, 24xG-LAN, 2xSFP+ cage, RouterOS L5 or SwitchOS (dual boot), desktop kućište, PSU - A home network setup doesnt have to be a compromise - This compact and quiet switch is packing some serious server room grade features: a pair of 10G SFP+ cages, 512 MB of RAM, 24 Gigabit Ethernet ports and a sufficient built-in CPU that can handle basic home user needs such as firewall, NAT and even some VPN - And it is extremely affordable – we are keeping the price on par with the previous generation desktop switches - Like many other MikroTik switches, CRS326-24G-2S+IN offers the dual boot option that allows you to use either the lightweight SwOS or the advanced RouterOS - The compact and quiet fanless desktop case makes this switch the perfect addition to the best home setups - And it is very easy to transport! But make no mistake - this small switch has all the power and features of its bigger rackmount analogue - the CRS326-24G-2S+RM, nothing has been removed - CRS326-24G-2S+IN provides all the basic functionality for a managed switch, and even more: port-to- port forwarding, MAC filtering, VLAN configuration, traffic mirroring, bandwidth limitation and even adjust some MAC and IP header fields - SFP+ cage supports both 1.25G SFP and 10G SFP+ modules Specifications - Architecture: ARM 32bit - CPU: 98DX3236 - CPU core count: 1 - CPU nominal frequency: 800 MHz - Dimensions: 285×144×44 mm - License level: 5 - Operating System: RouterOS / SwitchOS - Size of RAM: 512 MB - Storage size: 16 MB - Storage type: FLASH - Tested ambient temperature: -40C to 60C POWERING - PoE in: Passive PoE - PoE in input Voltage: 10-30 V - Number of DC inputs: 2 (PoE-IN, DC jack) - DC jack input Voltage: 10-30 V - Max power consumption: 21 W - FAN count: Passive ETHERNET - 10/100/1000 Ethernet ports: 24 FIBER - SFP+ ports: 2 PERIPHERALS - Serial port: RJ45 CERTIFICATIONS & APPROVALS - Certification: CE, EAC, ROHS INCLUDED PARTS - 24V/1.2A power adapter<table style="border:none;width:60%"></table>