Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 12 RGB, FD-F-MR1-1202
Proizvođač: Fractal Design
Šifra: 1454471
Kataloški broj: FD-F-MR1-1202
Jamstvo: 12
Raspoloživost: Dobavljivo (Dobavljivo)
isporuka 1-2 radnih dana
Načini plaćanja online
Popust 10%
Transakcijski račun
Popust 9%
MasterCard, Visa, Kriptovalute
Popust 8%
Maestro
Popust 6%
Union, PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 5%
Diners, ZABA Master/Visa 2-6 rata, ERSTE Master/Visa/Maestro 2-6 rata
Popust 4%
Diners 2-12 rata, PBZ Visa Inspire/Maestro 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ZABA Master/Visa 7-12 rata
Popust 2%
Načini plaćanja u trgovini
Popust 10%
Novčanice
Popust 9%
Maestro, MasterCard, Visa
Popust 7%
PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 6%
RBA Master/Visa 2-12 rata
Popust 5%
Popust 4%
ZABA Master/Visa 7-12 rata, Diners 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ERSTE Maestro/Visa/Master 9-12 rata
Popust 2%
-10% za gotovinu
*Za prikaz cijena sa popustom (-10%) kliknite ovdje
The Fractal Design Momentum 12 RGB case fan is engineered for cooling performance and aesthetic appeal. With a fan diameter of 120 mm, it operates at a rotation speed ranging from 350 to 2200 rpm, providing airflow options. The fan's unique 7-blade design is complemented by 16 ARGB LEDs, allowing for dynamic lighting effects to enhance any build. Additionally, the fluid dynamic bearing ensures quiet operation with a noise level of only 28.03 dBA, while delivering an airflow of 62.44 cfm for effective cooling.
Built to last, the Fractal Design Momentum 12 RGB has a mean time between failures (MTBF) of 90000 hours, and its robust construction makes it suitable for extended use. With a rated voltage of 12 V and a current draw of only 0.2 A, this fan is energy-efficient and easy to integrate into any system. A 50 cm cable length allows for flexible installation options, making it an ideal choice for those looking to boost both performance and visual flair in their setups.
Osnovne karakteristike
Promjer [mm]: 120
Okretaja [rpm]: 2200
Boja: Bijela
LED: RGB
Za odabrani proizvod nije unesen niti jedan komentar.
Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 12 RGB, FD-F-MR1-1202 Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 12 RGB, FD-F-MR1-1202 The Fractal Design Momentum 12 RGB case fan is engineered for cooling performance and aesthetic appeal. With a fan diameter of 120 mm, it operates at a rotation speed ranging from 350 to 2200 rpm, providing airflow options. The fan's unique 7-blade design is complemented by 16 ARGB LEDs, allowing for dynamic lighting effects to enhance any build. Additionally, the fluid dynamic bearing ensures quiet operation with a noise level of only 28.03 dBA, while delivering an airflow of 62.44 cfm for effective cooling.<br />Built to last, the Fractal Design Momentum 12 RGB has a mean time between failures (MTBF) of 90000 hours, and its robust construction makes it suitable for extended use. With a rated voltage of 12 V and a current draw of only 0.2 A, this fan is energy-efficient and easy to integrate into any system. A 50 cm cable length allows for flexible installation options, making it an ideal choice for those looking to boost both performance and visual flair in their setups.<table style="border:none;width:60%"></table>