Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 14, FD-F-MO1-1402
Proizvođač: Fractal Design
Šifra: 1454474
Kataloški broj: FD-F-MO1-1402
Načini plaćanja online
Popust 10%
Transakcijski račun
Popust 9%
MasterCard, Visa, Kriptovalute
Popust 8%
Maestro
Popust 6%
Union, PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 5%
Diners, ZABA Master/Visa 2-6 rata, ERSTE Master/Visa/Maestro 2-6 rata
Popust 4%
Diners 2-12 rata, PBZ Visa Inspire/Maestro 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ZABA Master/Visa 7-12 rata
Popust 2%
Načini plaćanja u trgovini
Popust 10%
Novčanice
Popust 9%
Maestro, MasterCard, Visa
Popust 7%
PBZ Maestro/Visa Inspire 2-6 rata
Popust 6%
RBA Master/Visa 2-12 rata
Popust 5%
Popust 4%
ZABA Master/Visa 7-12 rata, Diners 7-12 rata, PBZ Visa Premium 2-6 rata
Popust 3%
ERSTE Maestro/Visa/Master 9-12 rata
Popust 2%
-10% za gotovinu
*Za prikaz cijena sa popustom (-10%) kliknite ovdje
The Fractal Design Momentum 14 is a versatile case fan designed to enhance airflow and cooling performance within your PC setup. With a diameter of 140 mm, it operates at a rotation speed ranging from 350 to 1800 rpm, ensuring efficient air circulation. The 7 fan blade design optimizes airflow, outputting 79.79 cfm while maintaining a noise level of just 31.9 dBA. This fan can adapt to your needs with its 4-pin PWM power connector for easy adjustments.
Equipped with fluid dynamic bearings, the Fractal Design Momentum 14 offers durability, with a mean time between failures (MTBF) of 90,000 hours. This lifespan provides peace of mind for users seeking reliable performance. With a power consumption of only 2.16 W and a rated current of 0.18 A, this case fan is energy-efficient and effective in maintaining optimal temperatures in your PC environment. The included 50 cm cable length allows for flexible installation options, making it a suitable addition to any gaming or workstation setup.
Osnovne karakteristike
Promjer [mm]: 140
Okretaja [rpm]: 1800
Boja: Bijela
LED: Nema
Za odabrani proizvod nije unesen niti jedan komentar.
Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 14, FD-F-MO1-1402 Ventilator za kućište Fractal Design Momentum 14, FD-F-MO1-1402 The Fractal Design Momentum 14 is a versatile case fan designed to enhance airflow and cooling performance within your PC setup. With a diameter of 140 mm, it operates at a rotation speed ranging from 350 to 1800 rpm, ensuring efficient air circulation. The 7 fan blade design optimizes airflow, outputting 79.79 cfm while maintaining a noise level of just 31.9 dBA. This fan can adapt to your needs with its 4-pin PWM power connector for easy adjustments.<br />Equipped with fluid dynamic bearings, the Fractal Design Momentum 14 offers durability, with a mean time between failures (MTBF) of 90,000 hours. This lifespan provides peace of mind for users seeking reliable performance. With a power consumption of only 2.16 W and a rated current of 0.18 A, this case fan is energy-efficient and effective in maintaining optimal temperatures in your PC environment. The included 50 cm cable length allows for flexible installation options, making it a suitable addition to any gaming or workstation setup.<table style="border:none;width:60%"></table>